Wigilia

12.2018

Dnia 20 grudnia w naszej grupie odbyła się wigilia grupowa. Dzieci uczestniczyły we wspólnym nakrywaniu świątecznego stołu. Na stolikach okrytych białymi obrusami dzieci ustawiły zastawę, ułożyły dekorację i serwetki. Podczas spotkania wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie przedszkolaki zasiadły do pięknie nakrytego stołu, Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dodatkowo nasze spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd.
Wspólna wigilia była okazją do przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jak również do utrwalenia poprawnych, kulturalnych zachowań przy stole podczas np. rodzinnych spotkań.