Turniej wiedzy ekologicznej

04.2019

Dnia 15.04.2019roku w sali najstarszej grupy odbył się turniej wiedzy ekologicznej "O śmieciach wiem wszystko", związany z projektem "Lider Lokalnej Ekologii". W konkursie wzięły udział dzieci z grup "MISIE" i "KRASNALE". Dzieci rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach związanych z tematem przewodnim projektu "Robię porządek z odpadami". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania. Grały w kręgle, którymi były plastikowe butelki, rzucały do celu kulkami zrobionymi z gazety. Na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę "Śmieciu precz". Obie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. Każde dziecko dostało kolorowankę od Komunalnego Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki" z Gdyni.