Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości

11.2018

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień.

Podczas występu dzieci z grupy Krasnale recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Pani dyrektor podziękowała występującym, podkreślając, że 11 LISTOPADA to święto poważne i wielkie, ale również możliwe do uczczenia przez przedszkolaków – małych Polaków.