Dzień Tumbo

21.11.2019

W czwartek 21.11.2019roku w naszej placówce obchodziliśmy "DZIEŃ TUMBO". Podczas zajęć zajęliśmy się tematyką śmierci i żałoby. Na podstawie opowiadania "Trzecie życzenie Tumbo" były poruszane zagadnienia dotyczące więzi rodzinnych, uczuć pojawiających się po śmierci kogoś bliskiego i sposobów zachowania pamięci o zmarłych. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania i rozmowie na temat jego treści wykonały prace plastyczne, których bohaterem był słonik Tumbo. Tego dnia odbył się kiermasz, na którym można było, po włożeniu dowolnej kwoty do puszki, nabyć ozdoby świąteczne, zabawki oraz ciasta przygotowane przez rodziców nauczycieli i dzieci. Każde dziecko otrzymało pomarańczowego balonika oraz sylwetkę słonika Tumbo.