12.2018

Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. Zapraszamy na przedstawienie rodziców, dziadków, dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej nr 13 oraz społeczność naszego przedszkola. W tym roku Jasełka przygotowały dzieci z grupy „Misie”. Dwukrotnie, bo 19 XII i 20XII, „Misie” zaprezentowały szerokiej publiczności swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Zgodnie z historią, tak samo jak 2000 lat temu, Maryja i Józef szukali w Betlejem schronienia na noc, gdzie mógłby narodzić się Jezus. Aniołowie zstąpili na Ziemię, by zwiastować wielką radość pasterzom, a Trzej Królowie podążyli oddać pokłon i złożyć dary Jezusowi. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich śpiewane przez małych aktorów kolędy.