Budowa Przedszkola

Pierwszy etap w historii naszego przedszkola to okres budowy budynku przy ul. Sandomierskiej 3 Państwowego Przedszkola Nr 23 w Gdyni, w Małym Kacku, planowanej jako inwestycja Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku (w Wydziale Oświaty - do realizacji w 1951 roku). Zaprojektowano 3 - oddziałowe przedszkole na 105 dzieci . Obsługę finansową budowy prowadził istniejący wówczas Bank Komunalny w Gdyni. Inwestorem był skarb państwa reprezentowany przez Ministra Gospodarki komunalnej. II etap tj. otwarcie przedszkola w listopadzie 1951r. w budynku w stanie surowym (bez wymaganych odbiorców), nie urządzonym bez mebli i sprzętów gospodarczych. Pełniąca obowiązki kierowniczki p. Kuszner wraz z woźną p. Trzebiatowską zajęły się urządzaniem przedszkola. Po trzech miesiącach lokal był gotowy do uroczystego otwarcia. 21.01.1952 roku komisja dokonała ponownego (ostatecznego już) odbioru budynku i rozliczenia kosztorysowego. W dniu 17.02.1952 r. o godzinie 11.00 dokonano uroczystego otwarcia Przedszkola Nr 23 z udziałem przedstawicieli ówczesnej władzy.

Od początku istnienia przedszkola do wczesnych lat 80-tych zakładem patronackim placówki była Stocznia Gdyńska.

Ilość dzieci w przedszkolu na przestrzeni lat wahała się od 130 do 105 obecnie. W Przedszkolu przebywają dzieci podzielone na cztery grupy wiekowe od 3 do 6 lat.

Osobą kierującą przedszkolem jako pierwsza była Katarzyna Kuszner do roku 1967. Następnie w latach 1967-1982 kieruje przedszkolem Maria Górna. W latach 1982-1987 - Henryka Zakrzewska. 1987-1992 - Jadwiga Kierznikiewicz. Od roku 1992 (nadal) B. Smużyńska.