Misie

dzieci 4-5-letnie

godziny: 6:45 - 17:00 (grupa dyżurująca)

04.2019

Przygotowanie koszyczków wielkanocnych sprawiło "MISIOM" wiele radości. Najpierw dzieci posiały rzeżuchę i obserwowały jej wzrost. Następnie oklejały pojemniki po jogurtach i wycinały kolorowe zajączki z papieru. Na koniec wkładały przyniesione ozdoby wielkanocne. Efekt końcowy wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

04.2019

Zrobienie "Ekomakiety z surowców wtórnych" było jednym z zadań w ramach projektu "Lider Lokalnej Ekologii" prowadzonego przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki" z Gdyni. Jej wykonanie zostało przydzielone dzieciom z grupy "MISIE". Praca została podzielona na kilka etapów. Dzieci malowały rolki po papierze toaletowym, oklejały różnorodne pojemniki kolorowym papierem, ozdabiały białe kartoniki i przyczepiały do nich nakrętki. A także naklejały białe paski z materiału na czarne pasy papieru. Z kartoników po paście do zębów został wykonany most, a z kubeczków po jogurcie - pojemniki na śmieci. Wszystkie wykonane elementy zostały połączone w spójną całość, tworząc ekomakietę.

Piosenki: "Stary Donald farmę miał", "Bajkowe pisanki", Hymn Polski
Wiersz: "Katechizm małego Polaka"

03.2019

W środę 27.03.2019 roku dzieci z grupy "MISIE" pojechały autokarem do Muzeum Emigracji w Gdyni. Głównym celem wycieczki było poznanie podstawowych pojęć związanych z emigracją oraz utrwalenie środków transportu. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance i zabawach ruchowych dotyczących emigracji, zobaczyły wystawę o ciekawych i dawnych środkach transportu oraz pobawiły się w "Sali Małego Podróżnika". Ciekawe świata dzieci mogły obejrzeć z bliska i dotknąć wszystkie eksponaty znajdujące się w muzeum. Zadowolone i zmęczone wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.