Misie

dzieci 4-5-letnie

godziny: 6:45 - 17:00 (grupa dyżurująca)

01.2019

Piosenka: „Kiedy babcia była mała”
Wiersze: „Życzenia”, „Powitanie babć i dziadków”

12.2018

20 grudnia 2018 roku był dla dzieci z grupy "MISIE" dniem pełnym emocji. Najpierw Misiaki wystawiły jasełka dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników przedszkola, przedszkolaków oraz uczniów z oddziału "0" Szkoły Podstawowej nr 13. Następnie podzieliły się opłatkiem i zasiadły do stołu na wspólną grupową wigilię. Dzieci częstowały się barszczem czerwonym, rybą z ziemniaki i surówką, mandarynkami oraz piernikami. Po obfitym posiłku dzieci wspólnie z nauczycielkami zaśpiewały kolędy i pastorałki.

12.2018

W trakcie przedświątecznych przygotowań dzieci z grupy MISIE upiekły pierniczki. Poznały składniki potrzebne do wykonania tych pysznych ciasteczek, mieszały i wałkowały ciasto. Następnie wycinały foremkami wybrane przez siebie kształty pierników. Po upieczeniu i wystygnięciu ciastek dzieci dekorowały je lukrem, polewą i posypkami.

12.2018

Kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”