Krasnale

Dzieci 5 i 6-letnie

godziny: 8:00 - 16:00

06.2019

Piosenki: "Gdzie ta keja", "bum cyk cyk"
Wiersz: "Wakacyjne rady"

05.2019

Dnia 20 maja grupę Krasnale odwiedził Ratownik medyczny w ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak”. Pani Natalia zapoznała dzieci z zawodem ratownika medycznego i wyjaśniła na czym polega jej praca. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Wspólnie z dziećmi przeprowadziła pierwszą pomoc przedmedyczną w przypadku ratowania zdrowia, złamania ręki czy wychłodzenia organizmu. W oparciu o ilustracje dzieci utrwaliły numery telefonów alarmowych.

05.2019

Dnia 16 maja grupę Krasnali w ramach preorientacji zawodowej odwiedziła mama Stasia. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o tajnikach swojej pracy. Krasnale dowiedziały się jak powstają mydła naturalne, z jakich składników się je wykonuje. Dzieci miały możliwość zobaczyć narzędzia jakimi posługuje się osoba zajmująca się produkcją mydła, a także przyjrzeć się różnych rodzajom mydeł naturalnych. Po skończonych zajęciach mama Stasia obdarowała wszystkie dzieci własnoręcznie zrobionym mydłem.

Piosenki: Tata czarodziej, Mama w kuchni
Wiersz: Wielki skarb