Krasnale

Dzieci 5 i 6-letnie

godziny: 8:00 - 16:00

02.2019

Z dniem 11.02.19. Krasnale rozpoczęły realizację projektu antytytoniowego "Czyste powietrze wokół nas" od spaceru po Małym Kacku w poszukiwaniu źródeł dymu oraz zajęć edukacyjnych na których dzieci miały możliwość wypowiedzi na dany temat i wykonywania ćwiczeń oddechowych ze świeczkami w celu obserwacji źródeł dymu w warunkach przedszkolnych.

01.2019

Piosenki: " Piosenka dla babci i dziadka", "Śniegowy bałwanek"
wiersz: "Dla babci i dziadka"

12.2018

Pierwszy dzień zimy mogliśmy przeżywać w pięknej zimowej aurze. Spadło sporo śniegu dlatego postanowiliśmy wykorzystać okazję i ulepiliśmy bałwany. Dzieci bardzo chętnie toczyły kule śniegowe, które osiągały wielkie rozmiary. Z nich właśnie powstały wspaniałe bałwanki, które wyglądały bardzo okazale na naszym placu przedszkolnym.

12.2018

Dnia 20 grudnia w naszej grupie odbyła się wigilia grupowa. Dzieci uczestniczyły we wspólnym nakrywaniu świątecznego stołu. Na stolikach okrytych białymi obrusami dzieci ustawiły zastawę, ułożyły dekorację i serwetki. Podczas spotkania wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie przedszkolaki zasiadły do pięknie nakrytego stołu, Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dodatkowo nasze spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd.
Wspólna wigilia była okazją do przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jak również do utrwalenia poprawnych, kulturalnych zachowań przy stole podczas np. rodzinnych spotkań.