Ekologiczny pokaz mody

03.2019

We wtorek 19 marca 2019roku odbył się w naszym przedszkolu „Ekologiczny pokaz mody”. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji śmieci i recyklingu. Zadaniem dzieci i ich rodziców było zaprojektowanie i wykonanie stroju ekologicznego z surowców wtórnych selektywnie zbieranych. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z Gdyni w ramach projektu „Lider Lokalnej Ekologii”. W konkursie wzięło udział 22 dzieci. Ocenienie prac było dla dyrekcji i nauczycieli dużym wyzwaniem. I miejsce zajął Adam z grupy „Żabki”, na II-gim miejscu uplasowała się Lidia z grupy „Krasnale”, III miejsce należało do Łucji z grupy „Krasnale”. Za wkład włożony w wykonanie strojów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział.