Archiwum wiadomości Grupy Misie

02.2019

Temat przewodni zajęć dydaktycznych "W dawnych czasach" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Misiaków. Dzieci przyniosły książki o dinozaurach oraz ich miniaturki. Stworzyliśmy kącik dinozaurów. Dzieci poznały najbardziej charakterystyczne dinozaury, sposób ich życia oraz pożywienie. Dowiedziały się także, dlaczego one wymarły. Misie oglądały prezentację multimedialną, przeliczały oraz ustawiały dinozaury od najmniejszego do największego. Z masy solnej dzieci zrobiły skamieliny, a na koniec tygodnia kolorowały obrazki pastelami.

02.2019

Piosenki: " Gdynia swe uroki ma", " Piosenka o Dinku"
Wiersz: "Muszelka"

01.2019

Dnia 31.01.2019 r. „Misie” zaprezentowały, najlepszej pod słońcem publiczności- Babciom i Dziadkom, swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie w przygotowanych przez nich "Jasełkach". Nie zabrakło również akcentów związanych ze świętem Babci i Dziadków. Gorąco oklaskiwano przygotowane wiersze i piosenki dotyczące tego wydarzenia. Wzruszenie widoczne na twarzy seniorów, gorące oklaski i szczere pochwały po przedstawieniu świadczyły o doskonałym występie małych aktorów.

01.2019

Przygotowanie niespodzianek dla babć i dziadków było dla "MISIÓW" nie lada wyzwaniem. Najpierw dzieci pomalowały papierowe talerzyki, następnie odbijały pomalowane farbą swoje rączki. Potem przyklejały makaron i życzenia. Tym sposobem powstały piękne prezenty, które dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

01.2019

Misie korzystając z zimowej aury, wspólnie bawiły się w naszym ogrodzie. Dzieci lepiły śnieżne kule oraz robiły aniołki. Nie obyło się bez bitwy na śnieżki.

01.2019

Piosenka: „Kiedy babcia była mała”
Wiersze: „Życzenia”, „Powitanie babć i dziadków”

12.2018

20 grudnia 2018 roku był dla dzieci z grupy "MISIE" dniem pełnym emocji. Najpierw Misiaki wystawiły jasełka dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników przedszkola, przedszkolaków oraz uczniów z oddziału "0" Szkoły Podstawowej nr 13. Następnie podzieliły się opłatkiem i zasiadły do stołu na wspólną grupową wigilię. Dzieci częstowały się barszczem czerwonym, rybą z ziemniaki i surówką, mandarynkami oraz piernikami. Po obfitym posiłku dzieci wspólnie z nauczycielkami zaśpiewały kolędy i pastorałki.

12.2018

W trakcie przedświątecznych przygotowań dzieci z grupy MISIE upiekły pierniczki. Poznały składniki potrzebne do wykonania tych pysznych ciasteczek, mieszały i wałkowały ciasto. Następnie wycinały foremkami wybrane przez siebie kształty pierników. Po upieczeniu i wystygnięciu ciastek dzieci dekorowały je lukrem, polewą i posypkami.

12.2018

Kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”

11.2018

W piątek 30.11.2018r nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci z grupy Misie obejrzały policyjny mundur. Misiaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w kontakcie z obcą osobą. Utrwaliły również zasady przechodzenia przez przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez niej.