Archiwum wiadomości Grupy Misie

05.2019

Piosenki: „Kocham Cię, Ti, Amo, je taime”, „Żabka”, „Wesołe gąski”
Wiersz: „Mam Was na oku”

04.2019

Przygotowanie koszyczków wielkanocnych sprawiło "MISIOM" wiele radości. Najpierw dzieci posiały rzeżuchę i obserwowały jej wzrost. Następnie oklejały pojemniki po jogurtach i wycinały kolorowe zajączki z papieru. Na koniec wkładały przyniesione ozdoby wielkanocne. Efekt końcowy wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

04.2019

Zrobienie "Ekomakiety z surowców wtórnych" było jednym z zadań w ramach projektu "Lider Lokalnej Ekologii" prowadzonego przez Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki" z Gdyni. Jej wykonanie zostało przydzielone dzieciom z grupy "MISIE". Praca została podzielona na kilka etapów. Dzieci malowały rolki po papierze toaletowym, oklejały różnorodne pojemniki kolorowym papierem, ozdabiały białe kartoniki i przyczepiały do nich nakrętki. A także naklejały białe paski z materiału na czarne pasy papieru. Z kartoników po paście do zębów został wykonany most, a z kubeczków po jogurcie - pojemniki na śmieci. Wszystkie wykonane elementy zostały połączone w spójną całość, tworząc ekomakietę.

Piosenki: "Stary Donald farmę miał", "Bajkowe pisanki", Hymn Polski
Wiersz: "Katechizm małego Polaka"

03.2019

W środę 27.03.2019 roku dzieci z grupy "MISIE" pojechały autokarem do Muzeum Emigracji w Gdyni. Głównym celem wycieczki było poznanie podstawowych pojęć związanych z emigracją oraz utrwalenie środków transportu. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance i zabawach ruchowych dotyczących emigracji, zobaczyły wystawę o ciekawych i dawnych środkach transportu oraz pobawiły się w "Sali Małego Podróżnika". Ciekawe świata dzieci mogły obejrzeć z bliska i dotknąć wszystkie eksponaty znajdujące się w muzeum. Zadowolone i zmęczone wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.

03.2019

W ramach projektu "Lider Lokalnej Ekologii" prowadzonego przy współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin "Dolina Redy i Chylonki" z Gdyni dzieci z grupy "MISIE" poznały obowiązujące w naszym mieście zasady segregacji śmieci. Najpierw robiły porządek ze śmieciami rozsypanymi w sali, wkładając je do odpowiednich pojemników. Następnie samodzielnie wykonywały karty pracy, utrwalające zdobytą wcześniej wiedzę. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami.

03.2019

Piosenki: "Śmieciu precz!", "Mała wiosna", "Gdzie jest wiosna, gdzie?"
Wiersz: "W marcu"

02.2019

Temat przewodni zajęć dydaktycznych "W dawnych czasach" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Misiaków. Dzieci przyniosły książki o dinozaurach oraz ich miniaturki. Stworzyliśmy kącik dinozaurów. Dzieci poznały najbardziej charakterystyczne dinozaury, sposób ich życia oraz pożywienie. Dowiedziały się także, dlaczego one wymarły. Misie oglądały prezentację multimedialną, przeliczały oraz ustawiały dinozaury od najmniejszego do największego. Z masy solnej dzieci zrobiły skamieliny, a na koniec tygodnia kolorowały obrazki pastelami.

02.2019

Piosenki: " Gdynia swe uroki ma", " Piosenka o Dinku"
Wiersz: "Muszelka"

01.2019

Dnia 31.01.2019 r. „Misie” zaprezentowały, najlepszej pod słońcem publiczności- Babciom i Dziadkom, swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie w przygotowanych przez nich "Jasełkach". Nie zabrakło również akcentów związanych ze świętem Babci i Dziadków. Gorąco oklaskiwano przygotowane wiersze i piosenki dotyczące tego wydarzenia. Wzruszenie widoczne na twarzy seniorów, gorące oklaski i szczere pochwały po przedstawieniu świadczyły o doskonałym występie małych aktorów.