Archiwum wiadomości Grupy Misie

01.2019

Piosenka: „Kiedy babcia była mała”
Wiersze: „Życzenia”, „Powitanie babć i dziadków”

12.2018

20 grudnia 2018 roku był dla dzieci z grupy "MISIE" dniem pełnym emocji. Najpierw Misiaki wystawiły jasełka dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników przedszkola, przedszkolaków oraz uczniów z oddziału "0" Szkoły Podstawowej nr 13. Następnie podzieliły się opłatkiem i zasiadły do stołu na wspólną grupową wigilię. Dzieci częstowały się barszczem czerwonym, rybą z ziemniaki i surówką, mandarynkami oraz piernikami. Po obfitym posiłku dzieci wspólnie z nauczycielkami zaśpiewały kolędy i pastorałki.

12.2018

W trakcie przedświątecznych przygotowań dzieci z grupy MISIE upiekły pierniczki. Poznały składniki potrzebne do wykonania tych pysznych ciasteczek, mieszały i wałkowały ciasto. Następnie wycinały foremkami wybrane przez siebie kształty pierników. Po upieczeniu i wystygnięciu ciastek dzieci dekorowały je lukrem, polewą i posypkami.

12.2018

Kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”

11.2018

W piątek 30.11.2018r nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci z grupy Misie obejrzały policyjny mundur. Misiaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w kontakcie z obcą osobą. Utrwaliły również zasady przechodzenia przez przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez niej.

11.2018

Piosenki: Hymn Polski, Praczki, Tańcząca wiewióreczka
Wiersz: Kotek

10.2018

Podczas wykonywania doświadczenia „Jak liście pobierają wodę?” dzieci z grupy Misie dowiedziały się, że od barwnika w wodzie zabawiają się nerwy liścia. Misiaki zrozumiały, że to nerwy „ciągną” wodę do każdego miejsca liścia. Dzieci były bardzo zaskoczone efektem doświadczenia, ale także bardzo zadowolone.

10.2018

W poniedziałek 1.10.2018 roku dzieci z grupy Misie przyniosły owoce, warzywa i inne dary jesieni - kasztany, żołędzie, szyszki, dziką różę, liście. Zostały one wykorzystane do zajęć dydaktycznych oraz utworzenia kącika przyrodniczego.

10.2018

Piosenki: „Już lato odeszło”, „Pory roku”
Wiersz: "Bawimy się w ciszę"

09.2018