Archiwum wiadomości Grupy Misie

10.2017

Korzystając z uroków jesiennej pogody 17 października wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Dzieci miały okazję poznawać przyrodę wielozmysłowo: patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic, słuchały śpiewu ptaków, szelestu liści. Dowiedziały się, że las jest domem zwierząt i trzeba go szanować. Na koniec przedszkolaki zebrały do naszego kącika przyrody „dary” jakie pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki , żołędzie oraz kawałki kory. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków i dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.

10.2017

Piosenki: „Witaminki”, „Zima przyjdzie jutro”, „Leśne duszki” i wiersze: B. Lewandowskiej „Kolorowy bukiet”, M. Kownackaiej „W spiżarni”.

09.2017

W piątek 29.09.2017 r. dzieci z naszej grupy wykonały smakowite ludziki i zwierzątka z różnych warzyw i owoców.

09.2017

W środę 27.09.2017 r. dzieci z grupy „Misie” wykonały smaczną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do krojenia owoców i robiły to profesjonalnie – jak prawdziwi kucharze. Sałatka wyszła znakomicie. Po degustacji każdy był zadowolony ze swojej pracy.

09.2017

W dniu 20.09.2017r. odbyły sie w naszym przedszkolu obchody związane z Dniem Przedszkolaka. Po życzeniach od Dyrekcji przedszkola i obejrzeniu przedstawienia teatralnego pod tytułem. „Piracka wyspa”, dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych. Były wyścigi rzędów i przeciąganie liny. Dzieci poznały zasady zdrowej rywalizacji sportowej oraz rozwijały umiejętność współpracy i współdziałania w zespole.

09.2017

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przyszedł do nas tata Jagody i przeczytał dzieciom bajkę. "Misie" słuchały z zainteresowaniem.

09.2017

Piosenki: „Jadą, jadą misie”, „Dwa misie”, „Przedszkole - drugi dom”. Wiersz: „Okienka i okna” Ewa Bełczewska.