Archiwum wiadomości Grupy Krasnale

02.2019

W ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak" grupę Krasnali odwiedziła funkcjonariuszka gdyńskiej policji. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nauczyły się jak reagować w wypadku kontaktu z osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami. Dzieci chętnie słuchały porad, ćwiczyły wspólnie z gościem i zadawały wiele pytań dotyczących codziennej pracy stróżów prawa.

02.2019

Z dniem 11.02.19. Krasnale rozpoczęły realizację projektu antytytoniowego "Czyste powietrze wokół nas" od spaceru po Małym Kacku w poszukiwaniu źródeł dymu oraz zajęć edukacyjnych na których dzieci miały możliwość wypowiedzi na dany temat i wykonywania ćwiczeń oddechowych ze świeczkami w celu obserwacji źródeł dymu w warunkach przedszkolnych.

01.2019

Piosenki: " Piosenka dla babci i dziadka", "Śniegowy bałwanek"
wiersz: "Dla babci i dziadka"

12.2018

Pierwszy dzień zimy mogliśmy przeżywać w pięknej zimowej aurze. Spadło sporo śniegu dlatego postanowiliśmy wykorzystać okazję i ulepiliśmy bałwany. Dzieci bardzo chętnie toczyły kule śniegowe, które osiągały wielkie rozmiary. Z nich właśnie powstały wspaniałe bałwanki, które wyglądały bardzo okazale na naszym placu przedszkolnym.

12.2018

Dnia 20 grudnia w naszej grupie odbyła się wigilia grupowa. Dzieci uczestniczyły we wspólnym nakrywaniu świątecznego stołu. Na stolikach okrytych białymi obrusami dzieci ustawiły zastawę, ułożyły dekorację i serwetki. Podczas spotkania wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie przedszkolaki zasiadły do pięknie nakrytego stołu, Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dodatkowo nasze spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd.
Wspólna wigilia była okazją do przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jak również do utrwalenia poprawnych, kulturalnych zachowań przy stole podczas np. rodzinnych spotkań.

12.2018

Dnia 13.12 dzieci z grupy Krasnale zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

12.2018

W tygodniu poprzedzającym wizytę Mikołaja w przedszkolu Krasnale przygotowywały salę na spotkanie z wyjątkowym gościem. Zaczęliśmy od ubrania choinki, co wszystkich wprowadziło w świąteczny nastrój.

12.2018

Piosenki: „Czerwoną czapkę na głowie swojej nosi…”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”
Wiersz: „Wieczór wigilijny”

11.2018

Dnia 27.11.2018 w grupie Krasnali odbyły się zajęcia otwarte pt. Skąd się bierze jedzenie? na które zaproszeni byli rodzice.

Przybyli rodzice mieli okazję obserwować zachowanie, umiejętności, skupienie uwagi, sposób wykonywania zadań swoich dzieci. Krasnale zaprezentowały znajomość liter, umiejętność wyodrębniania głosek, a także wyodrębnianie głosek w nagłosie i wygłosie.Dzięki zajęciom dzieci utrwaliły wiedzę na temat pochodzenia produktów, które codziennie spożywamy.

11.2018

19.11.18. grupa "Krasnale" uczestniczyła w Międzyszkolnych Warsztatach Integracyjnych "Jesienne spotkania" zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 13 w Gdyni. Podczas spotkania dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych oraz w zadaniach plastycznych i dydaktycznych, w których główną bohaterką była jesień. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom i grę dydaktyczną "Gorący ziemniak".