Archiwum wiadomości Grupy Krasnale

05.2019

Dnia 20 maja grupę Krasnale odwiedził Ratownik medyczny w ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak”. Pani Natalia zapoznała dzieci z zawodem ratownika medycznego i wyjaśniła na czym polega jej praca. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Wspólnie z dziećmi przeprowadziła pierwszą pomoc przedmedyczną w przypadku ratowania zdrowia, złamania ręki czy wychłodzenia organizmu. W oparciu o ilustracje dzieci utrwaliły numery telefonów alarmowych.

05.2019

Dnia 16 maja grupę Krasnali w ramach preorientacji zawodowej odwiedziła mama Stasia. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o tajnikach swojej pracy. Krasnale dowiedziały się jak powstają mydła naturalne, z jakich składników się je wykonuje. Dzieci miały możliwość zobaczyć narzędzia jakimi posługuje się osoba zajmująca się produkcją mydła, a także przyjrzeć się różnych rodzajom mydeł naturalnych. Po skończonych zajęciach mama Stasia obdarowała wszystkie dzieci własnoręcznie zrobionym mydłem.

Piosenki: Tata czarodziej, Mama w kuchni
Wiersz: Wielki skarb

04.2019

W ostatnim tygodniu kwietnia w grupie Krasnale realizowany był projekt edukacyjny z zakresu edukacji patriotyczno– regionalnej pt.: „Kim jest patriota? To ja i ty!”. Dzieci utrwalały wiadomości związane z naszym krajem, symbolami narodowymi oraz historią Polski. W ramach kształtowania postaw patriotycznych dzieci uczyły się pracować z mapą fizyczną Polski, wskazywały największe miasta i rzeki oraz samodzielnie wykonywały flagi.

04.2019

16 kwietnia 2019 r.podzieleni na zespoły sialiśmy aksamitkę.

04.2019

Dnia 12 kwietnia Krasnale tworzyły własną, ekologiczną grę planszową z surowców wtórnych, w ramach Projektu Lidera Lokalnej Ekologii "Robię porządek z odpadami" przy współpracy z KZG z Gdyni. Do wykonania gry dzieci wykorzystały z rolki po papierze toaletowym, nakrętki, opakowania po różnych produktach. Zasady dotyczyły ochrony środowiska, zachęcają do troski o przyrodę, rozwijają odpowiedzialność za najbliższe otoczenie.

04.2019

Dnia 9 kwietnia dzieci z grupy Krasnale pojechały na wycieczkę autokarową do Muzeum Emigracji w Gdyni. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt.: „Wielka wyprawa jabłek”, które przybliżyły im tematykę emigracji. Po zajęciach Krasnale zwiedziły wystawę stałą w Muzeum.

Piosenki: Nasza Warszawska Syrenka, Wielkanocna Piosenka
Wiersz: Polska

03.2019

Dnia 12 marca odbyły się w naszej grupie zajęcia prowadzone metodą Weroniki Sherborne. Warsztaty przeprowadziła pani psycholog . Ćwiczenia stosowane w tej metodzie opierają się na doświadczeniach ruchowych, intensywności i ciągłości doświadczeń. Mają one szczególne znaczenie dla rozwoju wszystkich dzieci, a szczególnie dla dzieci z zaburzeniami w sferze ruchowej, emocjonalnej i społecznej. Metoda ta jest prosta, naturalna i możliwa do zastosowania w każdych warunkach, bez konieczności używania przyrządów.

03.2019

W marcu w grupie Krasnali realizowaliśmy Projekt Lidera Lokalnej Ekologii "Robię porządek z odpadami" przy współpracy z KZG z Gdyni. Udział w projekcie pozwolił dzieciom z grupy Krasnale poznać sposoby dbania o środowisko w którym żyjemy, a także jak zostać przyjacielem przyrody.