Archiwum wiadomości Grupy Krasnale

10.2018

W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” dnia 26.10.2018 roku grupę Krasnali odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażnika miejskiego, jakimi mundurami i wyposażeniem dysponują strażnicy. Poznały także numer telefonu alarmowego do straży miejskiej.

Strażnicy Miejscy przeprowadzili zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci nauczyły się jak być bezpiecznym na drodze. Krasnale poznały znaki drogowe, nauczyły się ich rozróżniania po kształcie i kolorze, dowiedziały się także, że są znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne oraz poznały ich znaczenie.

10.2018

Dnia 8 października grupę Krasnali odwiedziła osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim, której towarzyszył pies oraz edukatorki z fundacji Dogiq, której celem jest kształcenie psów asystujących. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w akcji „Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki”, która uwrażliwiła dzieci na problemy osób niepełnosprawnych. Dzięki akcji Krasnale zapoznały się z pracą psa asystenta osoby niepełnosprawnej.

Piosenki: „Hartuj ciało”, „Jarzębina”,
Wiersz: „Jesienne drzewa”

09.2018

Dzieci z grupy „Krasnale” korzystają z uroków jesieni, spędzając czas w ogrodzie przedszkolnym. Pogoda nas rozpieszcza, więc korzystamy.

09.2018

Piosenki: „Przedszkole drugi dom”, „Pamiątki z wakacji”, „Moja planeta”