Archiwum wiadomości Grupy Krasnale

12.2018

Dnia 13.12 dzieci z grupy Krasnale zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

12.2018

W tygodniu poprzedzającym wizytę Mikołaja w przedszkolu Krasnale przygotowywały salę na spotkanie z wyjątkowym gościem. Zaczęliśmy od ubrania choinki, co wszystkich wprowadziło w świąteczny nastrój.

12.2018

Piosenki: „Czerwoną czapkę na głowie swojej nosi…”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”
Wiersz: „Wieczór wigilijny”

11.2018

Dnia 27.11.2018 w grupie Krasnali odbyły się zajęcia otwarte pt. Skąd się bierze jedzenie? na które zaproszeni byli rodzice.

Przybyli rodzice mieli okazję obserwować zachowanie, umiejętności, skupienie uwagi, sposób wykonywania zadań swoich dzieci. Krasnale zaprezentowały znajomość liter, umiejętność wyodrębniania głosek, a także wyodrębnianie głosek w nagłosie i wygłosie.Dzięki zajęciom dzieci utrwaliły wiedzę na temat pochodzenia produktów, które codziennie spożywamy.

11.2018

19.11.18. grupa "Krasnale" uczestniczyła w Międzyszkolnych Warsztatach Integracyjnych "Jesienne spotkania" zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 13 w Gdyni. Podczas spotkania dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych oraz w zadaniach plastycznych i dydaktycznych, w których główną bohaterką była jesień. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom i grę dydaktyczną "Gorący ziemniak".

Piosenki: Jesteśmy Polką i Polakiem,
Wiersz: Zawody, Szczeniak

10.2018

W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” dnia 26.10.2018 roku grupę Krasnali odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażnika miejskiego, jakimi mundurami i wyposażeniem dysponują strażnicy. Poznały także numer telefonu alarmowego do straży miejskiej.

Strażnicy Miejscy przeprowadzili zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci nauczyły się jak być bezpiecznym na drodze. Krasnale poznały znaki drogowe, nauczyły się ich rozróżniania po kształcie i kolorze, dowiedziały się także, że są znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne oraz poznały ich znaczenie.

10.2018

Dnia 8 października grupę Krasnali odwiedziła osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim, której towarzyszył pies oraz edukatorki z fundacji Dogiq, której celem jest kształcenie psów asystujących. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w akcji „Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki”, która uwrażliwiła dzieci na problemy osób niepełnosprawnych. Dzięki akcji Krasnale zapoznały się z pracą psa asystenta osoby niepełnosprawnej.

Piosenki: „Hartuj ciało”, „Jarzębina”,
Wiersz: „Jesienne drzewa”

09.2018

Dzieci z grupy „Krasnale” korzystają z uroków jesieni, spędzając czas w ogrodzie przedszkolnym. Pogoda nas rozpieszcza, więc korzystamy.