Archiwum wiadomości Grupy Biedronki

01
01.2018

Piosenki: „Poziomkowe lody”, "Babcia ma święto", „Wyczaruję dla babuni",
Wiersz: „Babcia i dziadziuś"

21
12.2017

Podczas wigilii grupowej Biedronki zapoznały się ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń bliskim. Wspólnie zasiedliśmy do stołu, śpiewaliśmy kolędy i smakowalismy potrawy wigilijne.

Wszystkim udzieliła się podniosła i świąteczna atmosfera

12
12.2017

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy Biedronki już na początku grudnia zabrały się do pieczenia ciasteczek. Poznały nazwy składników ciasta i obserwowały sposób jego wyrabiania. Z gotowego ciasta dzieci wykrawały wybraną foremką ciasteczka i układały na blachach. Po upieczeniu ciasteczka zostały udekorowane lukrem i kolorową posypką

06
12.2017

W dniu 6.12.2017 do przedszkola przybył Mikołaj. W tym dniu dzieci były bardzo wesołe i radosne. Mikołaj odwiedził dzieci z gr Biedronki przynosząc ogromny worek prezentów. W podziękowaniu za przepiękne podarunki dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i obiecały że będą grzeczne przez cały rok .

05
12.2017

W okresie przedświątecznym "Biedronki" poznają tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci wspólnie ubierały choinkę zawieszając kolorowe ozdoby. Była to doskonała okazja by poznać genezę tradycji strojenia świątecznego drzewka, a także rodzaje i znaczenie dawnych i współczesnych ozdób choinkowych.. Dzieci opowiadały o strojeniu drzewka w ich rodzinnych domach.

01
12.2017

Piosenki: „ Idzie Mikołaj” "Wesoła choinka"

15
11.2017

W dniu 14 listopada do naszego przedszkola przyszedł tata Niny z grupy Krasnale, aby zaprezentować dzieciom strój i opowiedzieć o zwyczajach II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Dzieci były bardzo zadowolone. Dziękujemy...

04
11.2017

Piosenki i wiersze na listopad: „Jestem Polką i Polakiem”, „Moja wesoła rodzinka”, „Listonosz”, „Jestem muzykantem, konszabelantem”, „Uśmiech dla mamy” i „List”.

01
10.2017

Piosenki: „Ogórek”, „Co mogę dać pani z przedszkola”, „Dary jesieni”, „Zbieramy grzyby”. Wiersz: „Pomidor”, „Zapasy na zimę”, „Nasza Pani”.

24
09.2017

W dniu 21 września w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przyszedł do nas tata Gabrysi i przeczytał dzieciom bajkę „Calineczka” i opowiadanie o Muminkach.